Geoblog.pl    Szklanka    Podróże    Wielka hiszpańska przygoda... że tak powiem "spontaniczna".    Mała wojna

Mała wojna

Hiszpania
Hiszpania, Girona

Samolot przyleciał 15 minut przed czasem (ok.22.45). Pierwszą noc miałam spędzić na lotnisku, ale jak się okazało, w Gironie nie ma przyjaznej poczekalni, ludzie najzwyczajniej przylatują, odbierają bagaż i rozchodzą się w swoje kierunki. Poszłam za przykładem tłumku i ruszyłam w kierunku autobusów dowożących pasażerów do centrum (2,5euro).

Dotarłam do centrum, jest około 24, wszędzie dym, wybuchy...myślę sobie... WOJNA! Dzieciaki latają po ulicy, petardy wybuchają pod moimi nogami. Dopiero gdy zobaczyłam tańczących ludzi na ulicy uznałam, że to raczej jakaś ogólnomiejska impreza. Owszem słyszałam, że Hiszpanie są imprezowi, hm...ale jakby nie było jest środa, w Poznaniu środy są zdecydowanie spokojniejsze.

Zgubiłam się, mapa wydrukowana ze strony hostelu okazała się lewa. Zaczepiam człowieka na ulicy, "imprezowym" głosem daje mi wskazówki jak dotrzeć do celu.
Gdy jestem już bliziutko przemiłą parka macha do mnie. I odprowadza do drzwi hostelu. Tłumaczą, że to całe strzelanie z okazji Nit de Sant Joan (St John’s Eve) jest. AHA! I wszystko jasne. http://en.costabrava.org/suggestions/detail.aspx?t=the-magic-midsummer-night-of-st-joan&com=UwB1AGcAZwBlAHMAdABpAG8AbgBJAEQAXAAxADIANQBcAA== tutaj znalazłam kilka informacji odnośnie tego święta.

Jest po pierwszej, pora się zdrzemnąć, w pokoju 6 osobowym mieszkam póki co z jedną dziewczyną. Tylko tyle wiem o niej, że jest blondyną i nosi stringi (gdy wparowałam do pokoju już spała...wiec nie za bardzo udało mnie się z nią pogadać).

Dobra, spadam do wyra :)

mmmmmmmgjisjgisdjg
mmmmmmmgjisjgisdjg - 2010-06-24 01:28
powodzenia tam! pisz co dalej...

kamilunia
kamilunia - 2010-06-24 01:42
Napisałam przed chwilą piekny i długi kometarz, ale mi się skasował!!! Nie będę go odtwarzać, pokrótce tylko napiszę że się dziś zakochałam od pierwszego wejrzenia, jestem pijana a za trzy godziny wstaje do szpitala. Kocham Cię i wszystkich w ogóle kocham!!! :D
A jak stringi, i jak śpi to znaczy że taka średnio fajna. Kto to widział spać w stringach a fu!!

Szklanka
Szklanka - 2010-06-24 15:48
haha! zakochałaś się... we mnie?? :D
wiesz, jestem w stanie wybaczyć stringi, pewnie przyjechała zmęczona podróżą, zrzuciła wierzchnie ciuchy i zasnęła :D kto to wie..

Szklanka
Joanna Szcześniak
zwiedziła 0.5% świata (1 państwo)
Zasoby: 22 wpisy22 43 komentarze43 186 zdjęć186 0 plików multimedialnych0